İmalatçıya vermemiz gereken ölçünün, sinekliğin kasasıyla beraber dıştan dışa olmasına özen göstermeliyiz. Aşağıda size ölçünün nasıl alınması gerektiğini kısaca anlatalım.

• Doğramayı açtığınızda iç contalar (siyah yada gri lastikler) vardır, bu lastikleri en ve boydan ölçeriz.
• Bu ölçü sinekliğin içten içe yani sineklik tülünün ölçüsü olacaktır, ancak kapı yada pencere sinekliğinin kasası olduğunu unutmayalım o yüzden, sineklik pencerenin dışına takılacaksa dış kasasında ne kadar büyüme mesafesi var ona dikkat edilmelidir.
• Genel olarak sineklik kasalarının mesafesi 3,5 cm dir , o yüzden en ölçüsüne 7 cm, boy ölçüsüne 7 cm eklenir.
• Yani contalar arası mesafe en de 50 cm ise, sineklik eni 57 cm. Yükselik mesafesi contalar arası 130 cm ise, sineklik eni 137 cm olmalıdır.
• Eğer doğramanın dışında her tarafta 3,5 cm lik büyüme payı yok ise o tarafın ölçüsü kaç ise o kadar mesafe eklenir.örneğin dışarıdan sağ taraftan baktınız, duvar ile conta arasında 2 cm var , sol taraftan baktınız 3 cm var. Ozaman genişlikte ölçtüğümüz contalar arası mesafeye 5 cm ekleyip söyleriz.
• Pimapen, ahşap, demir hepsinde aynı sistem geçerli, önemli olan sinekliğin dıştan dışa ölçüsü, sinekliği sığacak gibi ve küçük gelmeyecek gibi ölçüp verirsek hatasız bir sineklik olur.

Sineklik Ölçüsü Destek Hattı: 0507 202 7010

Sürgülü Kapı Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sürgülü kapı sineklik ölçüsü nasıl alınır sorusu bize biraz sürgülü olduğu için karışık gelebilir ancak zor bir işlem değildir sürgülü kapılar genellikle bir sabit bir kayar olur, bu tarz bir kapımız varsa doğramanın tamamına sineklik yapmanın bir mantığı yok o yüzden sürgülü kapıyı açtığımızda dış tarafından ilk önce duvar tarafına daha sonra orta kayıt ın tam ortasına metreyi koyarak genişliği ölçeriz. Yüksekliği de üst duvardan yere tutarak ölçeriz bu ölçülerede 1 cm boşluk payı düşerek sürgülü kapı sineklik ölçüsünü elde etmiş oluruz.

Pvc Pencere Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Pvc pencere sineklik ölçü alımı daha önce bahsettiğimiz yöntemlerle alabilirsiniz dikkat etmemiz gereken şey ise dışarıdan sinekliğin takılacağı payların ölçüsüdür. Contadan Contaya aldıktan sonra paylar kaç ise o payları kasalar için eklemek gerekir sağda 3 solda 2 cm pay varsa genişliğe 5 cm ekleme yapılır. Yükseklikte de aynı şekilde pay eklenir

Akordiyon Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır

Akordiyon sineklik Ölçüsü Almak Normal Sineklik Ölçüsü almakla aynı şekilde olur. Halk dilinde akordiyon sineklik anlamına gelen imalatçı dilinde pileli sineklik, plise sinekliktir . Contadan Contaya alınır ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. yine 7 er santim dışarıda eklemeye yerimiz varsa eklenecektir.

Sineklik Ölçüsü Destek Hattı: 0507 202 7010